Aktyviam poilsiui

Alytaus rajonas turtingas objektais, kuriuos verta aplankyti kiekvienam, bet labiausiai Alytaus rajonas patiks mylintiems gamtą ir aktyvų poilsį.

Nuotykių šalis Tarzanija 

Parke, įsikūrusiame vaizdingame Nemuno krante, galima pramogauti 7 įvairaus sunkumo trasose, įrengtose medžiuose (yra trasa ir mažyliams nuo 3 iki 7 metų), pajusti laisvą kritimą Mirties skardyje, pasileisti lynu per Nemuną arba bandyti aplenkti vėją pašėlusiuose kalneliuose, plaustu plaukioti Nemune. Parko pasididžiavimas ir išskirtinumas – „Drift kartai“. Vieninteliai Rytų Europoje šoninio slydimo Go kartingai. Parke rengiamos įvairios edukacijos. Galima jodinėti žirgais ir poniais, rengti su jais fotosesijas. Žiemą veikia ledo arena su pačiūžų nuoma. Yra tiras, mobili pirtis, picerija, didžioji ir mažosios pavėsinės, pobūvių ir konferencijų salė. Greta parko esančiame „Dzūkijos dvare“ galima net tik pasivaišinti dzūkiškais patiekalais, bet ir apsistoti nakvynei. Iš anksto susitarus tai galima daryti ir savose palapinėse.

Tik Alytaus rajone

Pivašiūnų amatų centras 

Edukacinių programų metu svečių laukia pažintis su dzūkiškais amatais, galimybė juos išbandyti ir pasisemti naujos patirties, susipažinti su unikaliais Alytaus rajono tautodailininkų, amatininkų darbais bei kulinariniu paveldu. 

Raižiai – čia 1923 metais gyveno 69,37 % visos Lietuvos totorių bendruomenės

 

Raižių kaimas, kuriame apsigyveno totoriai, buvo įkurtas XV a. pabaigoje – XVI a. pradžioje. 1624-1631 m. Lietuvoje buvo atlikta generalinė totorių valdų revizija, Raižiuose surašyti  44 dūmai. 1795 m. atliktos Lietuvos gyventojų revizijos duomenimis Raižiuose gyveno 156 totoriai. 1923 m. Lietuvoje vykdyto visuotinio gyventojų surašymo duomenimis Alytaus apskrityje gyveno 675 totoriai (336 vyrai ir 339 moterys). Tai sudarė 0,62 % Alytaus apskrities gyventojų ir 69,37 % visos Lietuvos totorių bendruomenės. Totoriai daugiausiai gyveno Butrimonių valsčiaus kaimuose: Raižiuose, Adamonyse, Čeraučiznoje (dabar Kerų k.), Bazoruose, Vaikutiškėse, Trakininkuose, Žadiškėse.

„Alytaus krašto piliakalnių legendų keliais“

Alytaus kraštas įdomus ne tik nuostabia gamta, bet ir savo istorine praeitimi. Šio maršruto pagrindiniai objektai – piliakalniai – Dainavos krašto istorijos liudininkai, menantys šimtmečiais trukusias mūsų protėvių kovas už savo žemę, laisvę, pagonių tikėjimą. Alytaus mieste ir rajone saugomi 24 piliakalniai. Dar 4 piliakalniai neįtraukti į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, 1 (Bundorių kaime) neseniai surastas ir laukia mokslininkų piliakalnio statuso patvirtinimo. 

Žuvinto biosferos rezervatas

Apžvelgęs visus Lietuvos ežerus iš paukščio skrydžio, nerasi kito tokio, iškart išsiskiriančio savo slėpingumu, gyvybingumu, kaip Žuvintas. Tai didžiausia Lietuvos šlapynė – visų tipų pelkės ir seklus ežeras kartu paėmus. Šalia – skroblynais garsėjantis Buktos miškas, mažesnė Žuvinto palių sesė Amalva ir Amalvo ežeras, netoliese tyvuliuoja Žaltytis. Jie – tikras gamtos vertybių rinkinys, išsidėstęs pačiame Dzūkijos ir Suvalkijos paribyje. Visi šie skirtingi, tačiau glaudžiai susiję gamtos kompleksai dabar saugomi Žuvinto biosferos rezervate

Myli architektūra? Nori dar daugiau gamtos?

Tai gali rasti Alytaus rajone, pasidomėk.