Esame draugiški žmonėms, gamtai ir verslui. Siekiame šiose srityse atrasti pusiausvyrą, gerinti ir plėsti paslaugų paketą. Alytaus rajone ypač palanku plėtoti alternatyvią veiklą: kaimo turizmą, amatus, paslaugas, kitus smulkiuosius verslus. Nuolatos gerinamos verslo sąlygos: investicijos į infrastruktūrą – sutvarkytos gatvės, viešosios erdvės, nutiesti dviračių takai. Gerėjant verslo aplinkai, sukuriama daugiau darbo vietų, todėl savo vietą Alytaus rajone gali atrasti ir tu.

50

– tiek nuo 2010 m. iki 2018 m. sumažėjo bedarbių Alytaus rajone (2010 m. registruoti 3,4 tūkst. bedarbių, 2018 m. – 1,7 tūkst.).

231

– tiek per pastaruosius 5 metus Alytaus rajone padaugėjo registruotų ūkio subjektų (2014 m. registruoti 847 ūkio subjektai, 2019 m. – 1078).

25

– tiek procentų daugiau tiesioginių užsienio investicijų 2017 m. teko vienam Alytaus rajono gyventojui, lyginant su 2011 m. Vidutiniškai 2017 m. vienam rajono gyventojui teko 961 Eur tiesioginių užsienio investicijų.

Pastaraisiais metais Alytaus rajone kuriasi arba savo veiklą plečia įmonės, teikiančios statybos (remonto), kraštovaizdžio tvarkymo, baldų gamybos, medienos apdirbimo, krovinių pervežimo, mėsos perdirbimo, autoremonto, siuvimo, geodezines (kadastrines), reklamos, turto apsaugos, aktyvaus laisvalaikio praleidimo paslaugas.

O gal jau nusitaikei į Alytaus rajone įsikūrusią kompaniją? 

Darbo galimybių gali pasidairyti ir „Work in Lithuania“ puslapyje. Tai vieta, kur susitinka sėkmingai šalyje veikiančios užsienio bendrovės ir potencialūs darbuotojai, dalijamasi aktualiomis naujienomis, o nusprendusieji grįžti randa ne tik darbo pasiūlymų, bet ir naudingos praktinės informacijos sklandžiam persikėlimui į Lietuvą.

Nori gauti darbo pasiūlymus atsiradus patraukliai darbo vietai Alytaus rajone? Registruokis kaip Globalus Alytaus rajono gyventojas ir gausi asmeninius darbo pasiūlymus. Prisijunk!

Kurk savo verslą

Alytaus rajono savivaldybė draugiška verslui, todėl atsiranda vis daugiau smulkiojo verslo įmonių.

Kad verslą kurti būtų lengviau: verslo skatinimo priemonės

Alytaus rajono savivaldybė smulkų ir vidutinį verslą remia nuo 1999 m.

Paramos lėšos naudojamos skatinti rajono gyventojų verslumą bei įmonių konkurencingumą, naujų darbo vietų steigimą, senų darbo vietų išsaugojimą, naujų prekių ir paslaugų kūrimą, pažangių technologijų diegimą, prisidedant prie Alytaus rajono ekonominio augimo bei klestėjimo.

  • Naujų darbo vietų įkūrimo išlaidų kompensavimas
  • Dalyvavimo Lietuvoje ir užsienyje vykstančiose parodose, mugėse ir verslininkų misijose išlaidų kompensavimas
  • Naujai kuriamų arba nuomojamų interneto svetainių diegimo ir administravimo konsultacinių paslaugų išlaidų kompensavimas
  • Naujos įmonės steigimo išlaidų kompensavimas
  • Konsultacijų dėl verslo planų, investicinių projektų, paraiškų ir kitų reikiamų dokumentų finansinei paramai gauti rengimo išlaidų kompensavimas
  • Konsultacijų buhalteriniais klausimais pirmaisiais verslo metais išlaidų kompensavimas
  • Infrastruktūros verslui sukūrimo (pritaikymo) išlaidų kompensavimas
  • Jaunimo savarankiško verslo veiklos pradžios išlaidų kompensavimas

Nuoroda į paramos taisykles: https://arsa.lt/index.php?595653375

Verslo liudijimas nuo 1 euro per metus

Alytaus rajono savivaldybės taryba pasinaudoja savo teise ir 45 individualioms veikloms, vykdomoms su verslo liudijimais savo savivaldybės teritorijoje, ir veikloms, vykdomoms visoje Lietuvos Respublikoje, išskyrus Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Panevėžio, Šiaulių, Vilniaus miestų savivaldybių ir Neringos savivaldybės teritorijas bei Marijampolės savivaldybės Marijampolės miesto teritoriją,  nustato 1 euro mokestį per metus.

Verslo liudijimų kainos ir lengvatų sąrašas: https://arsa.lt/index.php?1843645613

Verslo liudijimų skaičiuoklė: https://www.vmi.lt/cms/verslo-liudijimu-skaiciuokle12

Pramonės parkas

Alytaus rajono savivaldybės bendrajame plane numatyta beveik 400 hektarų pramonės zona, apimanti Jasunskų, Navickų ir Žaunieriškių kaimus. Ši teritorija ribojasi su Alytaus miesto šiaurinėje dalyje esančiu Alytaus miesto pramonės parku.

Alytaus rajono savivaldybės pramonės parko įsteigimas sudarys geresnes verslo sąlygas investuotojams, padidins Alytaus rajono konkurencingumą, skatins darbo vietų kūrimąsi, sustiprins rajono ekonomines pozicijas, mažins emigraciją.

Parama Kaimo bendruomenėms ir ūkininkams

Alytaus rajono savivaldybės administracija iš savivaldybės biudžeto lėšų įgyvendina žemės ūkio ir kaimo bendruomenių projektų finansavimo priemonę pagal Alytaus rajono savivaldybės žemės ūkio ir kaimo bendruomenių projektų finansavimo tvarkos aprašą.

Nuoroda į paramos taisykles: https://www.arsa.lt/index.php?2864311251

Verslo skatinimo priemonės rajone 

Verslo liudijimai, žemės mokesčio lengvatos, patalpų nuoma-pirkimas, užimtumo didinimo programa.

Nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos: https://arsa.lt/index.php?2383628315

Patalpų nuoma ir pardavimas: https://arsa.lt/index.php?4179462657

2021 metų metų biudžete verslui remti numatyta 100 tūkstančiai eurų. Iki 30 proc. gali būti kompensuojamas infrastruktūros verslui sukūrimas, negyvenamųjų verslo patalpų pirkimo arba nuomos, pastatų statybos ar pritaikymo veiklai išlaidos.

Užimtumo didinimo programa

Viešosios įstaigos, verslo įmonės, bendruomenės, kitos ne pelno siekiančios organizacijos, kurios registruotos ir vykdo veiklą Alytaus rajone, Alytaus rajono gyventojai, vykdantys veiklą pagal Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažymą, ūkininkai, įregistravę savo ūkį Alytaus rajone gali teikti paraiškas Alytaus rajono savivaldybės užimtumo didinimo programai įgyvendinti. Darbdaviams, kurie bus atrinkti ir įdarbins Užimtumo tarnybos Alytaus skyriaus siųstus rajono bedarbius, už įdarbintą bedarbį gali būti mokama darbo užmokesčio kompensacija (60 proc.) už įdarbinto bedarbio faktiškai dirbtą laiką pagal tą mėnesį galiojantį Vyriausybės patvirtintą minimalų valandinį atlygį (įskaitant SODRĄ) ir piniginę kompensaciją už nepanaudotas atostogas (įskaitant SODRĄ).

Užimtumo didinimo programa: https://arsa.lt/index.php?2619644108

Kelionės išlaidų vykstantiems į darbą kompensavimas

Kelionės išlaidos į darbą ir atgal gali būti kompensuojamos įsidarbinusiems Alytaus rajono savivaldybės bedarbiams, registruotiems Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento Alytaus skyriuje ir turintiems bedarbio statusą. Kompensacija skiriama išdirbusiems ne mažiau kaip 3 mėnesius. Kompensacijos mokamos už kitus vėlesnius, bet ne ilgiau kaip 9 mėnesius. Savivaldybės skiriamos išmokos dydis yra ne didesnis nei 70 Eur per mėnesį. Kelionės išlaidos į darbo vietą ir atgal bedarbiams kompensuojamos atsižvelgiant į atstumą nuo bedarbio gyvenamosios vietos Alytaus  rajone iki darbo vietos, tačiau už ne daugiau kaip 20 km. Atstumas skaičiuojamas pagal elektroninio žemėlapio skaičiuoklėje https:///www.maps.lt nurodomą trumpiausią maršrutą.

 

Kelionės išlaidų kompensavimo į darbą tvarkos aprašas: https://arsa.lt/index.php?2619644108

Kaip pradėti statybų verslą Lietuvoje steigiant naują įmonę, įkuriant filialą ar teikiant laikinas paslaugas? Enterprise Lithuania parengė specialų leidinį, kuriame patogiai ir vienoje vietoje galite rasti svarbiausią informaciją – nuo verslo plano rengimo, įmonės užregistravimo ar įdarbinimo iki visų reikiamų dokumentų ir paslaugų įkainių. Sužinokite daugiau: http://bit.do/statybuverslas

 

How to start a construction business in Lithuania by establishing a new company, a branch or providing temporary services? Enterprise Lithuania has prepared a special document where you can find the most important information in one place – from a business plan preparation, company registration or employment to all necessary documents and service fees. Find out more: http://bit.do/statybuverslas

 

 

Susidomėjai? Dėl verslo kūrimo pasikonsultuok su specialistu: