Edukacija

Alytaus r. savivaldybėje veikia 6 gimnazijos, 1 pagrindinio ugdymo skyrius, 2 pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciai skyriai, 5 ikimokyklinio ugdymo skyriai, 1 specialioji mokykla, 1 neformaliojo ugdymo įstaiga, 1 Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras ir 10 jo skyrių, 1 Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir 32 jos skyriai.

 

Neformalus ugdymas

Norėdami ugdyti aktyvų, perspektyvų ir pilietišką jaunimą, skatiname užsiimti papildoma veikla. Alytaus rajone plečiasi neformalaus ugdymo pasiūla ir didėja mokinių noras įsitraukti į naujas veiklas. 

Savivaldybėje yra numatytos prioritetinės techninės kūrybos, technologijų, medijų bei gamtos ir ekologijos ugdymo krypčių programos.

580

- tiek yra mokinių, lankančių finansuojamas laisvųjų mokytojų ir NVO vykdomas programas.

630

- tiek mokinių 2017 metais dalyvavo neformalaus ugdymo programų veiklose.

Socialinis saugumas

2016 metais Alytaus rajono savivaldybė pripažinta socialiai atsakingiausia savivaldybe 

Alytaus rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti saugią socialinę aplinką rajono gyventojams, plėtoja ir gerina socialinių paslaugų infrastruktūrą, skatindama geros kokybės socialinių paslaugų teikimą bei didindama jų prieinamumą ir įvairovę. 2017 metais pradėtos teikti kompleksinės paslaugos šeimoms – teikiama kvalifikuota psichologų, socialinių darbuotojų ir kitų specialistų pagalba. Pagal poreikį šeimoms, neturinčioms finansinių ir techninių galimybių savo namuose įsirengti dušą, įsigyti skalbimo mašiną, teikiamos nemokamos dušo ir skalbimo paslaugos. Plėtojamos dienos užimtumo vaikų dienos centruose paslaugos.

Senyvo amžiaus asmenims, neįgaliesiems užtikrinamos socialinės priežiūros, globos paslaugos asmens namuose ar socialinių paslaugų įstaigoje – išplėtotos integralios pagalbos paslaugos. Senjorams ir neįgaliesiems, pageidaujantiems gauti ilgalaikės socialinės globos paslaugas, įkurti modernūs, šiuolaikiški, gyventojų poreikius atitinkantys globos namai.

Inicijuojamos naujos pagalbos formos ir nuosekliai, sistemingai dirbama su socialinę riziką patiriančiais asmenimis, socialinės rizikos šeimomis. Nuo 2012 metų sėkmingai įgyvendinama Priklausomybių mažinimo programa. 

Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus Renkuosi Lietuvą puslapyje.

Savanorystė. Kas tai? Kaip tai veikia?

Savanorystė – įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunamas piniginis atlygis. 

Savanoriai dirba ne pelno siekiančiame sektoriuje, tai yra valstybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose, kurios veikia socialinėje, ekologinėje, kultūrinėje, sveikatos, gyvūnų globos, aplinkosaugos ar kitose srityse. Savanoriška veikla gali būti nedidelė, pavyzdžiui, pagalba vienos dienos trukmės renginyje, arba didesnės apimties, kai tam skiriama keletas valandų savo laisvalaikio kas savaitę ar net kasdien.

Nekilnojamas turtas

Norite įsigyti būstą? Pradėkite paieškas dabar!

Norintys įsikurti Alytaus rajone gali pasinaudoti viena iš valstybės teikiamų paramų, skirtų būsto įsigijimui.

Informaciją rasite čia:

Parama būstui įsigyti pagal LR paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą.

Finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms pagal LR Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą.

Alytaus rajonas nuo seno garsėja gamtos grožiu, svetingais ir vaišingais žmonėmis. Čia visuomet galima turiningai praleisti laisvalaikį.

10

edukacines programas rengiančių bendruomenių kiemelių ir amatų centrų.

12

maršrutų dviračiais, baidarėmis, plaustais ir automobiliais. 
75 km Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje atkarpa - Alytaus rajone.

70

ežerų, 5 viešieji, savivaldybės prižiūrimi paplūdimiai, daugiau kaip 30 kaimo turizmo sodybų ir poilsio namų.

Sportas

Alytaus rajono savivaldybė remia sporto renginius, sporto organizacijas ir tam yra numačiusi specialią sporto finansavimo programą. Siekiant propaguoti sveikuolišką gyvenimo būdą bei laisvalaikį rajone įrengtos multifunkcinės sporto aikštelės, atnaujinti stadionai, sutvarkytos švietimo įstaigų sporto salės.

 

50 000

- tiek eurų Alytaus r. savivaldybė 2019 metais skyrė sporto programai. Buvo finansuoti 20 projektų. Remiami seniūnijų, mokinių sporto renginiai, sporto klubai. 

12

- tiek rajone šiuo metu yra universalių multifunkcinių sporto aikštelių: Simne, Miroslave, Krokialaukyje, Ūdrijoje, Kumečiuose, Makniūnuose, Alovėje, Dauguose, Venciūnuose, Butrimonyse, Miklusėnuose, Punioje.

4

- tiek sporto klubų veikia Alytaus rajone: FK„Simnas“,  „Ąžuolas“, „Daugis“, „Do“.

Kultūrinis gyvenimas

Alytaus rajone verda aktyvus kultūrinis gyvenimas, kasmet vyksta per 400 įvairių renginių. Skambiai minima Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena Dauguose, vyksta visoje Lietuvoje žinomi ir gausiai lankomi Žolinių atlaidai Pivašiūnuose, originaliai švenčiamos ir bendruomenių labai laukiamos Šeimos diena ir Kaimynų diena.  

O jeigu norisi užsiimti kultūrine veikla, prisijungti prie teatro, choro, šokių ar folkloro grupės, rajone veikia 71 meno mėgėjų kolektyvas.

Įvairių renginių
Meno mėgėjų kolektyvas